Перейти до контенту
Головна / Новини / У Львові відбувся щорічний молодіжний форум, присвячений формуванню пріоритетів державної молодіжної політики

У Львові відбувся щорічний молодіжний форум, присвячений формуванню пріоритетів державної молодіжної політики

9 листопада 2025 року у Львові відбувся щорічний молодіжний форум, який зібрав експертів, представників громад, фахівців молодіжної роботи та міжнародних партнерів. Подія була присвячена визначенню ключових напрямів розвитку молодіжної політики, які ляжуть в основу оновленої державної програми «Молодь-2030». Протягом двох днів учасники працювали над аналізом актуальних викликів та виробленням рішень, спрямованих на підтримку молоді та відновлення країни.

Форум відкрили міжнародні партнери, які підкреслили важливість стійкості української молоді, її активної громадянської позиції та залучення до процесів повоєнного відновлення. У своїх зверненнях вони відзначили, що саме молоде покоління формує суспільні зміни та задає напрямок розвитку країни.

В.о. директора Державної установи «Всеукраїнський молодіжний центр» Деніс Мінін акцентував на ролі професіоналів, які працюють у громадах та забезпечують розвиток молодіжної політики на місцях. Він наголосив, що форум об’єднав не лише молодь, а передусім тих фахівців, які щоденно реалізовують зміни: від працевлаштування та фінансової грамотності до підтримки ветеранів, розвитку сталих проєктів «ВідНОВА:UA» і «Міст», а також посилення сфери ментального та психологічного здоров’я молоді та дітей.

Керівниця групи проєктів «Демократичне врядування та інклюзивне суспільство ПРООН в Україні» Олена Урсу підкреслила значення спільної роботи над визначенням пріоритетів. За її словами, форум щороку збирає стейкхолдерів для підбиття підсумків, аналізу найкращих практик та вироблення напрямів, які дозволять створити гідні умови для розвитку молоді, її працевлаштування та участі у процесах ухвалення рішень.

Керівник операційної діяльності Програми підтримки ОБСЄ в Україні П’єр Боссан звернув увагу на важливість зміцнення стійкості держави та продовження реформ. Він наголосив, що підтримка ментального здоров’я молоді є одним із ключових компонентів цієї роботи, а ефективність реформ неможлива без активного залучення молодого покоління. Представник ОБСЄ окремо підкреслив принцип, яким керується організація: «нічого для молоді без участі самої молоді».

Форум став платформою для посилення співпраці між державними структурами, органами місцевого самоврядування та міжнародними організаціями. Напрацьовані ідеї та пропозиції ляжуть в основу оновленої молодіжної політики та стануть фундаментом для реалізації програми «Молодь-2030», метою якої є створення сучасних можливостей для розвитку, участі й добробуту молоді України.